Oficjalne przekazanie trzech autobusów

Dnia 3 lutego 2021 roku nastąpiło oficjalne przekazanie trzech używanych autobusów Solaris Urbino 12. W przekazaniu, które odbyło się w siedzibie spółki w Chludowie uczestniczyli wójt gminy Suchy Las Grzegorz Wojtera, przedstawiciel firmy Solaris Bus & Coach: dyrektor sprzedaży Andrzej Sienkiewicz. Firmę ZKP Suchy Las reprezentował prezes spółki Edward Miśko, dyrektor ds. technicznych Sebastian Bryła wraz z pracownikami.

Wszystkie trzy autobusy zostały zakupione z rynku wtórnego, z własnych środków. Wcześniej służyły w Austrii. Zostały wyprodukowane  pod Poznaniem w fabryce Solaris Bus & Coach w Bolechowie. Autobusy są bogato wyposażone i bardzo komfortowe. Posiadają wydajną klimatyzacje, całopojazdową, podwójne atermiczne szyby, wygodne siedzenia, skórzane uchwyty, miejsca przeznaczone dla wózków inwalidzkich i dla matek z dzieckiem. Ponadto wyposażone są w rampę dla wózków inwalidzkich, co ułatwia dostępność osobom niepełnosprawnym. Pełny system informacji pasażerskiej zintegrowany z systemem PEKA, obowiązującym  w ZTM Poznań. Trzy tablice zewnętrzne w technologii LED, wyświetlają nr linii i kierunek. Tablica wewnętrzna w technologii LCD, pokazuje przebieg całej trasy wraz z czasami przejazdu pomiędzy poszczególnymi przystankami.

Dwa autobusy mają drzwi w układzie 2-2-0 (dwie pary drzwi, z przodu i na środku). Wyprodukowane w 2014 roku, z przebiegiem 250 i 360 tys. kilometrów. Zamontowane są silniki marki DAF o mocy 363 KM i pojemności skokowej silnika 10,8 litra, spełniające normy czystości spalin EURO 6.  Silniki zblokowane ze  6-cio biegową  ekonomiczną skrzynią ZF. W pojazdach dostępne są 32 miejsca siedzące oraz 48 stojących.

Trzeci z zakupionych autobusów ma drzwi w układzie 2-2-2 (trzy pary drzwi, z przodu, na środku i tyłu pojazdu). Wyprodukowany w 2013 roku z przebiegiem 420 tys. kilometrów.  W tym pojeździe również zamontowano silnik marki DAF, ale o mocy 356 KM i pojemności skokowej 9,2 litra, spełniający normy czystości spalin EURO 5 EEV. Również zastosowano skrzynie 6-cio biegową marki ZF. W pojeździe dostępnych jest 36 miejsc siedzących oraz 52 stojące.

Pasażerom życzymy komfortowej podróży, a kierowcom którym zostały przydzielone te autobusy życzymy przyjemnej i bezpiecznej jazdy.